Bingo − вічна класика гемблінг-індустрії
Бінго є формою лотереї, коріння гри сягають XVI століття. У ті далекі часи це була італійська розвага, потім вона поширилася до Франції і Німеччини, ставши грою заможних людей. Трохи згодом бінго почала використовуватися як інструмент для вивчення історії, граматики та математики.
Зараз це одна з найпоширеніших ігор, яка зустрічається майже в VIP Казино та інших ігрових закладах. Грати можна онлайн і офлайн. В обох випадках це приносить безліч яскравих вражень, але, на відміну від гри в наземному клубі, онлайн бінго має більше різновидів.
Правила та види бінго
Гра проводиться за участі ведучого (в електронному форматі його замінює програма) і має прості базові правила:
- гравець бере картку та закреслює на ній номери, що вважаються йому потенційно виграшними;
- дилер витягує випадкові числа;
- якщо вони збігаються з номерами на картці гравця, той має вигукнути «Бінго!»;
- переможець отримує виграні гроші.
Бінго може набувати різноманітних форм, грати можна різними способами, але принцип один: поля на картці мають збігтися з випадково вибраними номерами. Класикою вважається гра з 75 кулями. Це число має пряме відношення до шансів на виграш: чим менше куль, тим більше вірогідність перемоги у гравця. Але з розвитком гри з’явилися різні її варіації, що відрізняються не тільки кількістю куль (30, 90, 80), а й тривалістю ігрового процесу, виграшними комбінаціями, а іноді ускладненими правилами. Але основний принцип завжди зберігається. Найбільш цікавими різновидами гри є:
- Death Bingo (Смертельний бінго). Це протилежний спосіб гри. Тобто, щоб виграти, номери користувача не повинні збігатися з числами на кульках, отже слід протриматися без бінго. Гральний процесс зазвичай триває довше.
- Bonanza. Традиційне бінго з 75 кулями, але лотерея більш швидка: спочатку учасникам дають 43 числа, і гра стартує з цього моменту. Упродовж процесу джекпот зростає.
- Blackout, або Coverall. Щоб перемогти, користувачеві потрібно закрити всі поля. Гра триває достатньо довго, а розмір винагороди зазвичай зростає з кожним раундом, де немає переможців.
- Математичне. Цікавий формат, що може бути використаний для вивчення математики. Суть у тому, що ведучий може називати не просто число, а, наприклад, формулу чи приклад, що їх потрібно вирішити для отримання відповідного номеру.
- Стрибки. У грі беруть участь 15 геймерів, які грають із верхнім рядом картки. Кожному дається випадкове число від 1 до 15, потім номери перемішуються, і випадкове число називається знову. Коли гравець збере весь верхній ряд, він перемагає.
- Facebook. Як зрозуміло з назви, в таку лотерею грають у соцмережі Фейсбук. Тут є спеціальні бонуси (Power-Ups), що підвищують шанси учасника на отримання виграшу.
Існує чимало інших варіацій бінго, і всі вони мають шанувальників. Це не дивно, адже гра популярна у всьому світі, зачіпає багато людей різного віку та походження, тому може залучити великі суми грошей.
Благодійне бінго
Логічно, що гра в бінго стала чудовим способом поповнити бюджет благодійних організацій. Слід відмітити, що благодійна лотерея – цікавий випадок із точки зору законодавства. В той час як у багатьох країнах гемблінг заборонено, бінго має право на існування, адже вважається лише способом проведення часу. У бінго можуть грати навіть неповнолітні особи, гра може організовуватися без офіційного дозволу − якщо проводиться з некомерційною метою. Але обмеження таки є. Наприклад, ліміти на виграші та ставки, що їх робить один гравець протягом дня.
У будь-якому разі бінго – цікава, захоплююча гра, яка подобається безлічі людей. А те, що розвага може бути корисною, лише додає їй привабливості.