Інтроверт. Хто він
Інтроверсія – особистісна риса людини, котра віддає перевагу внутрішнім переживанням і мало звертає увагу на зовнішні джерела стимулювання. Інтроверти та екстраверти часто розглядаються як два полюси. Проте, в реальному житті не існує «чистих» інтровертів чи екстравертів. Більшість людей знаходяться на середині спектра. Інтроверти становлять 25% - 40% населення. Існує велика кількість стереотипів про цей тип особистості. Важливо розуміти, бути інтровертом не означає бути сором'язливим, соціально тривожним або ховатися від людей в мережі чи гральних автоматах https://igrovyeavtomati.com.ua/bonuses/vip-casino-bonusy/.
Характерні риси
Особистості більше зосереджені на своєму внутрішньому світі, ніж на зовнішніх чинниках. Вони не схильні до активного спілкування. Виявляються приємними співрозмовниками, якщо тема розмови відповідає інтересам. Це дуже гарні другі з багатим внутрішнім світом.
Інтроверти зазвичай акцентують на власних знаннях і досвіді, а не на думках інших людей. Вони насолоджуються читанням, плануванням та виявляють більшу продуктивність у спокійному оточенні. Інтроверта легко розпізнати за висловами: «Мені потрібно подумати» або «Потрібно все детально проаналізувати».
Основні ознаки інтровертів:
- Віддають перевагу самотності або близьким відносинам;
- спокійні та врівноважені;
- перш ніж щось сказати довго все обдумують;
- не терплять багатозадачність;
- не люблять перевантаження роботою.
У інтровертів зазвичай, небагато друзів, та з ними вони перебувають у досить близьких стосунках.
Способи взаємодії
Інтроверти досить довго і детально все обдумують. Їм не завжди просто дати блискавичну відповідь на запитання. Тому під час виконання роботи колегам варто давати їм досить часу для розгляду проблеми, занурення в наявну інформацію та формулювання відповіді. Якщо щось залишається невідомим, вони старанно вивчають питання, вдаючись у найменші деталі.
Від інтровертів варто очікувати багато запитань. Їм важливо розуміти логіку керівництва, причини прийняття ним тих чи інших рішень. Як і в екстравертів, для інтровертів важлива похвала та визнання їхньої праці.
Під час формулювання завдання інтровертам, їм варто точно розраховувати терміни та пояснити кожен крок. Вони не потребують контролю, цінують свободу дій. Віддають перевагу електронним засобам зв'язку (електронна пошта, корпоративні месенджери, тощо), а не особистим переговорам.